Ekskluzywna łazienka

ekskluzywna łazienka architekt wnętrz

Jak urządzić ekskluzywną łazienkę?

Łazienka to nie tylko pomieszczenie, w którym możemy zadbać o naszą higienę, ale również przestrzeń, gdzie relaksujemy się po męczącym dniu. Warto więc zadbać, aby była nie tylko funkcjonalna, ale i prezentowała się nienagannie. Co zrobić, aby nadać temu wnętrzu bardziej luksusowego charakteru?

Ekskluzywna łazienka – szlachetne materiały

Aby ekskluzywna łazienka prezentowała się elegancko, warto sięgać po materiały wykończeniowe z najwyższej półki. Ekskluzywne aranżacje świetnie wyglądać będą np. z marmurem – taka posadzka nada wnętrzu luksusowego charakteru i można połączyć ją z jasnymi ścianami. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i nieco mniejszych łazienkach, a architekci wnętrz często podkreślają, że jasna kolorystyka optycznie powiększa, dlatego jasne odcienie będą idealne.

ekskluzywna łazienka architekt wnętrz
projektowanie wnętrz ekskluzywna łazienka

Ceramika w ekskluzywnej łazience

Podłogi i ściany ze szlachetnych materiałów to oczywiście nie wszystko. Aby ekskluzywna łazienka prezentowała się spójnie i robiła wrażenie luksusowego wnętrza, warto cały projekt uzupełnić o odpowiednio dobraną ceramikę. W tym przypadku wiele zależy od charakteru aranżacji oraz gustu domowników, jednak trzeba zaznaczyć, że w tego typu wnętrzach najlepiej prezentować się będzie wanna wolnostojąca oraz odpowiednio dobrane do niej miska klozetowa, umywalka i bidet. Całość należy uzupełnić elegancką armaturą, która podkreśli ekskluzywny charakter wystroju i będzie stanowić harmonijną całość z innymi elementami wyposażenia.

Ekskluzywna łazienka - starannie dobrana kolorystyka

Jasny kolor ścian i podłóg można uzupełnić innymi barwami, jednak należy w tym przypadku uważać z nadmiarem różnorodnych kolorów – ekskluzywna łazienka powinna być stonowana, w przeciwnym razie utraci swój luksusowy charakter i będzie robiła wrażenie chaotycznie zaprojektowanego ekskluzywnego wnętrza. W tego typu aranżacjach dobrze prezentować się będą również eleganckie beże lub szarości, a także połączenie czerni z bielą, lepiej zaś unikać jaskrawych odcieni, jak pomarańcz, intensywna czerwień czy seledyn.

wnętrze ekskluzywnej łazienki architekt
ekskluzywna łazienka projekt wnetrz

Odpowiednie oświetlenie ekskluzywnej łazienki

Dobrze dobrane światło w łazience wbrew pozorom ma kluczowe znacznie dla komfortu użytkowania tego pomieszczenia. Każdy dobry architekt wnętrz zwraca uwagę na fakt, że dobrze rozmieszczone źródła światła i odpowiednia jego barwa może stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Jednocześnie należy pamiętać, że właściwe oświetlenie jest niezbędne podczas wykonywania makijażu czy innych zabiegów pielęgnacyjnych, oprócz górnego źródła światła doskonale sprawdzą się więc np. stylowe kinkiety.

Dbałość o szczegóły w ekskluzywnej łazience

Ekskluzywna łazienka nie będzie prezentowała się dobrze bez odpowiednio dobranych elementów dekoracyjnych. Stylowa aranżacja ekskluzywnego wnętrza wymaga jednak przemyślanego wyboru – w przeciwnym razie można uzyskać efekt kiczu. Co sprawdzi się w ekskluzywnej łazience? W tego typu wnętrzach dobrze wyglądają lustra z dekoracyjna ramą, wspomniane już eleganckie kinkiety, dobrej jakości armatura, a także odpowiednio dobrane meble podkreślające luksusowy charakter wystroju.

projekt wnętrz ekskluzywne łazienki
ekskluzywna łazienka projekt wnętrza z wanną wolnostojącą