Ekskluzywny dom z basenem

ekskluzywne wnętrza basenu projekt

Ekskluzywny dom z basenem – jak go zaaranżować?

Ekskluzywne domy kojarzą się nie tylko z najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi czy luksusowymi meblami, ale również dodatkowym wyposażeniem i pomieszczeniami zapewniającymi komfort i rozrywkę. Taką dodatkową przestrzenią może być np. basen. Warto jednak postarać się, aby był on zaaranżowany pomysłowo i pasował do pozostałych pomieszczeń.

Aranżacja ekskluzywnego domu z basenem – o czym pamiętać?

Marząc o stylowym domu z basenem należy pomyśleć o wygospodarowaniu odpowiednio przestronnego pomieszczenia już na etapie projektu. Ponieważ w Polsce pogoda często nie rozpieszcza, rozsądnie jest basen umieścić pod dachem i zadbać o ogrzewanie – wówczas będzie można korzystać z niego niezależnie od panującej pogody czy aktualnej pory roku. W ekskluzywnych domach z basenem warto przede wszystkim stawiać na jakość wybieranych materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia, co wpływa nie tylko na wygląd samych wnętrz, ale również podnosi wartość nieruchomości. Dobrym rozwiązaniem będą więc szlachetne gatunki drewna oraz określone rodzaje kamienia naturalnego, jak np, marmur. Nie bez znaczenia pozostaje również wykonanie. Nawet najlepszy projekt przygotowany przez architekta wnętrz nie będzie prezentował się dobrze, jeśli zostanie zrealizowany niedbale.

ekskluzywny projekt wnętrza basenu
ekskluzywny projekt wnętrza basenu z jacuzzi
ekskluzywny dom z basenem

Ciekawe pomysły na basen w ekskluzywnym domu

Ekskluzywny dom z basenem nie będzie wyglądał luksusowo, jeśli całość nie zostanie zaaranżowana z pomysłem. Oczywiście wiele zależy od warunków architektonicznych oraz oczekiwań właścicieli, jednak kreatywnie zaprojektowane wnętrze z basenem doskonale podkreśli ekskluzywny charakter całości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się np. przeszklenie sufitu, co zagwarantuje nie tylko ochronę przed deszczem, ale też pozwoli cieszyć się kąpielą w nocy. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie w pobliżu basenu leżaka oraz telewizora – pozwoli to stworzyć stylowy kącik do relaksu. Nie mniej istotne znaczenie od pomysłowej aranżacji ma też wybór kolorystyki oraz materiałów wykorzystanych do jej stworzenia. Chociaż panuje tutaj spora dowolność, uwagę należy zwracać na jakość wybranych produktów oraz ich umiejętne łączenie. Ponieważ zaprojektowanie ekskluzywnego domu z basenem jest nie lada wyzwaniem, warto zadanie to powierzyć profesjonalnemu architektowi wnętrz.

ekskluzywny Projekt wnętrz basenu
ekskluzywny basen w domu - jacuzzi
ekskluzywne wnętrza basenu projekt

Dbałość o detale w projekcie wnętrza domowego basenu

Projekt wnętrza ekskluzywnego domu z basenem nie będzie wyglądał dobrze, jeśli nie zostanie uzupełnione elementami dekoracyjnymi. W luksusowych projektach basenu doskonale sprawdzają się zarówno designerskie, jak i klasyczne wyposażenie, o ile jest ono wykonane z dbałością o każdy szczegół i z dobrej jakości materiałów. Jako dekoracje z kolei doskonale sprawdzą się dzieła sztuki, a bezpośrednio przy basenie można ustawić również okazałe rośliny. Kolejnym ważnym elementem w aranżacji ekskluzywnego domu z basenem jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane nie tylko zagwarantuje pełną funkcjonalność, ale też będzie stanowiło element ozdobny i pozwoli wyeksponować ciekawe detale.

ekskluzywne wnętrza aranżacja basenu
ekskluzywne wnętrza basenów domowych projekty spa sauna