Ekskluzywny dom

ekskluzywny dom projektowanie wnętrz

Jak urządzić ekskluzywny dom?

Ekskluzywny dom to marzenie wielu osób, trudno jednak jednoznacznie zdefiniować, co kryje się pod tym pojęciem – dla jednych luksus to wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, dla innych zaś przestronne pomieszczenia, czy dodatkowa przestrzeń, jak np. basen. Warto jednak wymienić cechy wspólne dla ekskluzywnych aranżacji wnętrz.

Podłogi w ekskluzywnym domu

Ekskluzywne aranżacje powstają w oparciu o najwyższej jakości materiały wykończeniowe, dlatego najlepszym wyborem na podłogę w ekskluzywnym domu będzie drewno lub kamień – i jedno i drugie rozwiązanie dobrze wpisuje się w dowolną aranżację, a jednocześnie wygląda niezwykle elegancko, wystarczy tylko wybrać najlepsze gatunki drewna i rodzaje kamienia. We wnętrzach ekskluzywnych często stosowanym sposobem na dekorację jest łączenie elementów drewna o różnych kolorach lub zestawianie go z innymi materiałami. Świetnie prezentować się będą również podłogi wykonane z naturalnego kamienia o odmiennych odcieniach, co pozwala stworzyć piękne wzory lub mozaikową rozetę podkreślającą elegancki wystrój domu.

ekskluzywny dom projektowanie wnętrz
wnętrza ekskluzywnych domów projekt
ekskluzywny dom wnętrza

Jakie ściany do ekskluzywnego domu?

Oprócz podłóg, nie mniej istotnym wyborem podczas urządzania ekskluzywnego domu jest dopasowanie ścian do luksusowej aranżacji. W tym przypadku z kolei niemałą popularnością cieszy się zastosowanie paneli ściennych oraz sztukaterii podkreślających elegancki charakter aranżacji. Świetnie sprawdzą się również panele ścienne wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, kamień naturalny, a także piaskowane lustra i szkło.

ekskluzywny dom architekt wnętrz
ekskluzywny dom projekt wnętrza
aranżacja wnętrz ekskluzywnego domu

Odpowiednio dobrane oświetlenie

Prawidłowo dobrane i dobrze rozmieszczone źródła światła grają nie mniej istotną rolę w aranżacji wnętrz, co materiały wykończeniowe czy wykorzystane meble. W domach ekskluzywnych doskonale sprawdzają się podwieszone sufity, które warto podświetlić w atrakcyjny sposób. Dobrym pomysłem będzie też zaakcentowanie za pomocą światła kierunkowego wnęk ściennych, zdobień, rzeźb i innych dzieł sztuki. W luksusowych wnętrzach świetnie prezentują się dekoracyjne kryształowe żyrandole umiejscowione w centralnym punkcie pomieszczenia. Lampy stołowe i podłogowe, a także umieszczane na ścianach kinkiety uzupełnią oświetlenie i będą doskonałym elementem ozdobnym.

Ekskluzywny dom – jak dobierać meble?

Profesjonalni architekci wnętrz w projektowanych przez siebie luksusowych aranżacjach sięgają po meble wykonane z najwyższej klasy materiałów, takich jak egzotyczne gatunki drewna. Sama konstrukcja tego typu sprzętów może być dodatkowo uzupełniona o wyrafinowane elementy, jak. m.in. jedwab, skóra naturalna czy aksamit. Ekskluzywny dom dobrze prezentować się będzie z wyposażeniem o niestandardowym wykończeniu i chociaż wiele osób stawia na ponadczasową klasykę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego typu aranżacji wykorzystać meble charakteryzujące się nowoczesnym designem. Całość można zaś uzupełnić odpowiednimi dekoracjami i akcesoriami, jak obrazy, antyki, rzeźby, szkło artystyczne czy luksusowe tkaniny lub wysokogatunkowe dywany.