Ekskluzywne domowe SPA

ekskluzywny basen w domu - jacuzzi

Jak zaprojektować ekskluzywne wnętrze domowego SPA?

Domowe SPA to marzenie wielu osób – w takim wnętrzu można nie tylko zadbać o higienę i urodę, ale również zrelaksować się po męczącym dniu. Ekskluzywna aranżacja tego pomieszczenia sprawi, że odpoczynek będzie jeszcze większą przyjemnością. Jak urządzić ekskluzywne SPA w domu?

Projekt domowego SPA - od czego zacząć?

Ekskluzywne wnętrze domowego SPA powinno być nie tylko funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, ale również zaprojektowane z dbałością o estetykę. Osoby nie mające pomysłu na aranżację tego pomieszczenia mogą zdecydować się na skorzystanie z usług architekta wnętrz, który stworzy projekt dostosowany zarówno do konkretnych oczekiwań, jak i warunków architektonicznych. Przekonanie, że łazienka w większości polskich domów to małe, zimne i urządzone bez gustu pomieszczenie, powoli odchodzi w niepamięć – dobra aranżacja nada z pewnością elegancji, a najważniejsze to wysoka jakość wykorzystanych materiałów. Ekskluzywne domowe SPA świetnie będzie prezentowało się z marmurową posadzką oraz kamieniem naturalnym na ścianach – takie wykończenie podkreśla luksusowy charakter aranżacji i sprawia, że całość prezentuje się elegancko.

spa w domu ekskluzywne
spa w domu ekskluzywne wnętrze projekt

Ekskluzywne wnętrze domowego SPA – jakie kolory wybierać?

W ekskluzywnych projektach wnętrz nie ma miejsca na krzykliwe kolory i zestawienia zbyt wielu barw. Zdecydowanie lepiej jest więc postawić na stonowane odcienie i klasykę, a więc biel, szarości oraz beże dodające całości przytulanego charakteru. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również czerń, oczywiście uzupełniona o jaśniejsze kolory, dzięki którym wnętrze nie będzie robiło przytłaczającego wrażenia. Dodatki w kolorze złota lub srebra sprawią, że ekskluzywne wnętrze domowego SPA nabierze bardzie luksusowego charakteru.

projekt wnętrza spa domowego wnętrza
projekt wnętrza domowego spa

Jakie wyposażenie?

Bogata oferta producentów wyposażenia łazienkowego pozwala stworzyć dowolnie zaprojektowane pomieszczenie. Ekskluzywne wnętrze domowego SPA doskonale będzie prezentowało się np. z wanną wolnostojącą, którą można uzupełnić o kabinę prysznicową. Architekci wnętrz chętnie też w ostatnim czasie uwzględniają w swoich projektach natryski typu walk-in, z zamontowaną na stałe szklaną ścianką oraz bez brodzika. Wybór ostatecznego rozwiązania oczywiście zależy od oczekiwań domowników oraz warunków architektonicznych. Ciekawym pomysłem na ekskluzywne SPA w domu jest też wanna montowana w podłodze, a także wyposażenie zapewniające jeszcze większy komfort podczas kąpieli, jak np. wanny i prysznice z hydromasażem, jacuzzi, a nawet kabiny prysznicowe z sauną.

Oświetlenie do ekskluzywnego SPA w domu

Dobrze dobrane oświetlenie ma istotne znaczenie w aranżacji każdego pomieszczenia, jednak ekskluzywne wnętrze domowego SPA dzięki niemu może nabrać jeszcze bardziej luksusowego charakteru, wielobarwne oświetlenie LED warto zaś wykorzystać do zabiegów fototerapii. Oprócz górnej lampy należy też zadbać o źródło światła nad lustrem, co znacznie ułatwi wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, a także o ciepłe oświetlenie dodatkowe, które pozwoli stworzyć przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi.

ekskluzywne domowe spa aranżacja
domowe spa projekt wnętrza rezydencji