Ekskluzywna rezydencja

ekskluzywna rezydencja projekt wnętrza

Aranżacja ekskluzywnej rezydencji

Luksus niejedno ma imię i dla każdego oznaczać może co innego. Ekskluzywna rezydencja wielu osobom kojarzy się z przepychem, dużą przestrzenią, basenem i najwyższej jakości wyposażeniem. Marząc o takim domu oczywiście trzeba swoje oczekiwania uwzględnić już na etapie wybierania projektu. A co z wyposażeniem wnętrz?

Ekskluzywna rezydencja, czyli jaka?

Ekskluzywne rezydencje to bardzo często domy o dużej powierzchni otoczone pięknym ogrodem, które nierzadko mają dodatkową przestrzeń sprzyjającą relaksowi, jak np. basen, domowe SPA czy winiarnię. Umiejętne urządzenie całości w taki sposób, aby była ona spójna i zachowała ekskluzywny charakter, a jednocześnie nie wydawała się zbyt chaotyczna i przeładowana elementami dekoracyjnymi, może okazać się trudnym zadaniem. Aby więc mieć pewność, że aranżacja poszczególnych pomieszczeń prezentować się będzie nienagannie, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Dobry architekt wnętrz uwzględni oczekiwania domowników, ale będzie też wiedział jakich materiałów użyć, by ekskluzywna rezydencja została urządzona ze smakiem. Warto jednak poznać najbardziej charakterystyczne cechy tego typu wystroju.

ekskluzywna rezydencja projekt wnętrza
ekskluzywna rezydencja architekt

Projekt ekskluzywnej rezydencji - najwyższej jakości materiały

W ekskluzywnych rezydencjach wykorzystywane są najwyższej jakości materiały wykończeniowe, co nie tylko podkreśla luksusowy charakter wystroju, ale też podnosi wartość całego obiektu. Wśród nich wymienić można przede wszystkim szlachetne gatunki drewna oraz kamień naturalny ceniony za trwałość i estetyczny wygląd. Stosuje się je na podłogach i do dekoracji ścian, a przy tym można pokusić się o ozdobne wzory stworzone z różnych odcieni tego typu materiałów. Oczywiście można też w tym przypadku sięgnąć po stylowe tapety czy np. panele skórzane kładzione na podłodze. Kluczowe znaczenie ma jednak jakość.

Sprzęty z najwyższej półki w aranżacji wnętrz ekskluzywnej rezydencji

Dobry architekt wnętrz nie tylko zaproponuje odpowiednie wykończenie ścian i podłóg, ale też zadba o dobór mebli, które z jednej strony oddadzą ekskluzywny charakter aranżacji, z drugiej zaś będą odpowiedzią na oczekiwania domowników. Podobnie jak wszystkie inne elementy wyposażenia w ekskluzywnej rezydencji, również i w przypadku mebli należy postawić na najwyższą jakość, którą warto oczywiście łączyć z atrakcyjnym designem. Ciekawym wyborem mogą okazać się oryginalne fotele, komody czy stoliki od znanych projektantów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w aranżacji wykorzystać klasyczne meble albo sprzęty nowoczesne.

wnętrza ekskluzywnej rezydencji
ekskluzywna rezydencja wnętrza

Dodatki w ekskluzywnej rezydencji

Dekoracje w ekskluzywnych wnętrzach rezydencji muszą oddawać charakter całej aranżacji. W tej roli sprawdzą się nie tylko bibeloty, ale również dobrze dobrane oświetlenie, odpowiednio zaaranżowane ściany czy ozdoba okien. Ekskluzywny projekt wnętrza doskonale uzupełnią ponadto dzieła sztuki, żyrandole czy najwyższej jakości szlachetne tkaniny. W tym przypadku skorzystanie z pomocy architekta również będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nadmiar dodatków może spowodować wrażenie chaosu, a nawet sprawić, że wnętrza staną się kiczowate.

ekskluzywna rezydencja projektowanie wnętrz
ekskluzywna rezydencja aranżacja