Ekskluzywny salon

ekskluzywny salon wnętrze

Jak zaprojektować ekskluzywny salon?

Salon to z całą pewnością najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu, dlatego warto zadbać o elegancką aranżację tego wnętrza. Ekskluzywny wystrój wnętrza to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią wysmakowane projekty i wysokiej jakości materiały. Co zrobić, aby stworzyć takie pomieszczenie?

Materiały do ekskluzywnego salonu

Ekskluzywne aranżacje z całą pewnością wymagają sięgnięcia po odpowiednie materiały, które podkreślą charakter wystroju. Nie mniej istotne jest też staranne wykończenie oraz dbałość o każdy szczegół. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się materiały naturalne, takie jak kamień czy drewno. Pierwszy z wymienionych można położyć na podłodze, wykonać z niego dekorację ściany lub obudowę kominka. Ważne jest jednak, aby wybierać trwałe rodzaje kamienia, jak marmur, alabaster czy onyks, które prezentują się niezwykle elegancko. W ekskluzywnym salonie dobrze wyglądać będzie także naturalne drewno położone na podłodze lub na ścianach – tutaj również warto wybrać szlachetne gatunki podkreślające prestiż aranżacji i jej elegancki charakter. Jako uzupełnienie wystroju idealnie sprawdzą się odpowiednio dobrane tkaniny, jak np. jedwab czy kaszmir. Ich kolorystyka powinna pasować do całego pomieszczenia i dobrze komponować się z wystrojem.

ekskluzywny salon wnętrze
ekskluzywne wnętrze projekt salonu

Ekskluzywny salon – jakie meble?

Chociaż wielu osobom aranżacje ekskluzywne kojarzą się z bogactwem elementów dekoracyjnych, urządzając elegancki i ekskluzywny salon zdecydowanie lepiej będzie postawić na szlachetną prostotę. Najrozsądniejsze rozwiązanie to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Ponieważ w ekskluzywnych aranżacjach kluczową rolę gra wysoka jakość – nie tylko materiałów wykończeniowych, ale również elementów wyposażenia wnętrza – wybierać należy wysokiej klasy sprzęty, które wyglądają świetnie i posłużą przez wiele lat. Osoby mające trudności z doborem mebli mogą zdecydować się na pomoc specjalistów – dobry architekt wnętrz z pewnością doradzi jaki zestaw wypoczynkowy czy komoda będą dobrze prezentować się w ekskluzywnym salonie.

ekskluzywny salon projektowanie wnętrz
ekskluzywny salon projekt wnętrza

Elementy dekoracyjne w ekskluzywnym salonie

Dodatki w ekskluzywnym salonie powinny być, podobnie jak cały wystrój, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jako dekoracja świetnie sprawdzą się również elementy oświetleniowe – dobrze dobrane wiszące lampy można uzupełnić o dodatkowe źródła światła, jak np. kinkiety czy lampy stojące rozmieszczone w różnych punktach salonu – w ten sposób można zaznaczyć również poszczególne strefy pomieszczenia, np. do wypoczynku i jadalnianą. Tego typu elementy mogą być bardziej ozdobne, jednak pod względem designu powinny nawiązywać do całej aranżacji. Elegancką ozdobą w projekcie wnętrza ekskluzywnego salonu będzie też sztukateria na ścianach, czy szlachetne tkaniny w odpowiednio dobranych kolorach. Całość powinna być stonowana – zbyt jaskrawe kolory wprowadzą niepotrzebny chaos i zaburzą ekskluzywny charakter aranżacji. W luksusowych wnętrzach świetnie wygląda m.in. złoto oraz srebro. W połączeniu z eleganckimi meblami oraz szlachetnymi materiałami wykończeniowymi pozwolą stworzyć piękny ekskluzywny salon.

ekskluzywny salon projekt wnętrza z kominkiem
ekskluzywne wnętrza salon aranżacja
ekskluzywny salon projekt