Ekskluzywna sypialnia

ekskluzywna sypialnia projekt wnętrza

Jak zaaranżować ekskluzywną sypialnię?

Sypialnia to niewątpliwie najbardziej intymne pomieszczenie w całym domu. Mogłoby się więc wydawać, że nie ma sensu przykładać dużej wagi do aranżacji tego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że służy ono nie tylko do nocnego odpoczynku, ale jest też przestrzenią, w której się wyciszamy i odpoczywamy. Wysmakowany wystrój sprawi więc, że relaks stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Ekskluzywna sypialnia – od czego zacząć?

Wiele osób aranżację pomieszczenia zaczyna od wyboru ścian i podłóg, które będą stanowić swego rodzaju bazę i tło dla sprzętów umieszczonych w tym wnętrzu oraz wykorzystanych dekoracji. Ekskluzywna sypialnia z całą pewnością powinna być zaaranżowana z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów, warto więc wybierać elementy wykończeniowe z najwyższej półki, które nie tylko będą trwałe i nie stracą na urodzie pomimo upływającego czasu, ale też staną się dekoracją. Projekty wnętrz ekskluzywnych sypialni nierzadko opierają się na takich materiałach, jak szlachetne gatunki drewna lub luksusowe rodzaje kamienia naturalnego – można stosować je jako wykończenie ścian oraz podłóg.

ekskluzywna sypialnia projekt wnętrza
ekskluzywna sypialnia aranżacja wnętrza

Meble idealne do luksusowej sypialni

Mogłoby się wydawać, że im więcej ozdób i elementów dekoracyjnych w ekskluzywnej sypialni, tym lepiej. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku mniej często oznacza więcej. Oczywiście wiele zależy od rodzaju aranżacji – niektóre z nich świetnie prezentować się będą ze stylową toaletką w stylu glamour i pikowanym okazałym zagłówkiem łóżka, te bardziej nowoczesne powinny z kolei sięgać po proste w formie sprzęty. Trzeba jednak zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku materiałów wykończeniowych, również meble powinny charakteryzować się najwyższą jakością – dbałość o szczegół i staranne wykonanie podkreślą niebanalny wystrój ekskluzywnej sypialni. W razie trudności z doborem sprzętów można zasięgnąć porady profesjonalisty. Dobry architekt wnętrz potrafi skomponować wyposażenie uwzględniając zarówno gust swojego klienta, jak i wielkość urządzanego pomieszczenia.

ekskluzywna sypialnia projekt wnętrza ze sztukaterią
projekt wnętrza ekskluzywnej sypialni w stylu amerykańskim
ekskluzywna sypialnia architekt wnętrz
ekskluzywna sypialnia projektant wnętrz

Oświetlenie, kolorystyka, dodatki…

Żadne wnętrze nie będzie prezentowało się elegancko, jeśli nie zadbamy o spójność poszczególnych elementów wyposażenia i odpowiednio dobrane dodatki. W ekskluzywnej sypialni nie może zabraknąć szlachetnych tkanin oraz właściwego oświetlenia. Górna lampa może być piękną dekoracją, trzeba jednak pamiętać o wyborze modelu dopasowanego do aranżacji ekskluzywnego wnętrza, a także do wielkości sypialni – w mniejszych pomieszczeniach okazały żyrandol niepotrzebnie przytłoczy wnętrze. Uzupełnieniem górnego oświetlenia mogą stać się lampki nocne ustawione przy wezgłowiu łóżka bądź umieszczone na ścianie kinkiety – takie dodatkowe źródła światła pozwalają na stworzenie przytulnego wystroju, a ponadto są bardzo praktyczne. Funkcję dekoracyjną może też pełnić odpowiednio dobrana tapeta, stylowy dywan czy układające się miękko zasłony – tego typu dodatki pozwalają uzupełnić całą ekskluzywną aranżację, podobnie jak stonowana kolorystyka podkreślająca elegancki charakter wystroju.